Możesz oznaczać gry, bajki itp. jako ulubione kilkając w ikonę.

Wesołe karteczki

Niezastąpiona gra towarzyska na nudne deszczowe popołudnia i wieczory.
Wiek dzieci: od 7 lat

Prowadzący przygotowuje trzy stosy kartek, które kładziemy na stole. Na pierwszym stosie leżą karteczki z wypisanymi nazwami zawodów, czyli np. rolnik, piekarz, stolarz, policjant, ogrodnik itd. Na drugim stosie przygotowane są karteczki z nazwami miejsc, czyli np. sklep, kuchnia, sauna, wanna, szkoła itp. I wreszcie na trzecim stosie znajdują się karteczki z nazwami czynności np. lubić, biegać, tańczyć, kochać, leżeć, bawić się, itd.

Uczestnicy dzielą się na czteroosobowe grupki i każda z nich losuje po jednej karteczce z każdego stosu. Następnie mają kilka minut na przygotowanie, a jeżeli potrzebują nawet na przećwiczenie przestawienia utworzonego z tych karteczek zdania, czyli np. „Policjant tańczy w saunie”. Zadaniem widzów jest odgadywanie pojęć znajdujących się na karteczkach.

Zależnie od humoru i chęci uczestników stosów z karteczkami może być więcej, co sprawi, że zdania będą bardziej rozbudowane, i co za tym idzie również śmieszniejsze. Można dołączyć karteczki z przymiotnikami lub innymi pojęciami.
29518 odsłon | ocena: 4.3
Czy podoba Ci się ta zabawa?
Komentarze użytkowników »

Dodaj komentarz

Nick
Treść
5 + 2 =

Brak komentarzy...


Podobne zabawy »
Inne zabawy »