Możesz oznaczać gry, bajki itp. jako ulubione kilkając w ikonę.

» zabawy » Zagadki matematyczne » Zabawy edukacyjne

Zagadki matematyczne

Zabawa przeznaczona dla starszych dzieci.

1. W serwisie rowerowym było 39 nowych dętek. Wymieniono dętki w 9 rowerach.
Ile nowych dętek zostało?

2. Do klubu sportowego kupiono 8 opakowań piłek tenisowych, po 6 sztuk w każdym opakowaniu
oraz oddzielnie 2 piłki.
Ile kupiono wszystkich piłek?

3. Hulajnoga kosztuje 64 zł, a piłka o 29zł mniej.
Ile zapłacił tata za hulajnogę i piłkę?

4. Kupiono 57 dag kiełbasy i o 15 dag mniej szynki.
Ile ważyły te zakupy?

5. Marcin pojechał z rodzicami na działkę nad morzem. Po drodze odwiedzili babcię. W podróży z domu Marcina do domu babci trzeba pokonać odległość 253 km.
Ile kilometrów przejechali z domu babci na działkę, skoro licznik w samochodzie wskazywał, że droga z domu na działkę wyniosła 374 km.

6. W szkole uczy się kilkaset uczniów w klasach 4-6 oraz 428 uczniów w klasach 1-3. Do szkoły uczęszcza 789 uczniów.
Ilu uczniów uczy się w tej szkole w klasach 4-6?

7. Zgrzewka wody mineralnej zawiera 6 litrowych butelek. Kupiono 8 takich zgrzewek.
Ile litrów wody kupiono?

8. Na przyjęcie urodzinowe kupiono 8 litrów wody i 4 razy więcej soków.
Ile litrów soku kupiono na przyjęcie?

9. W sklepie na półce stały pięciolitrowe butelki wody mineralnej. Tomek obliczył, że razem stoi na półce 40 litrów wody.
Ile butelek stało na półce?

10. W domu Mileny wypija się tygodniowo 9 litrów mleka. Ile litrów wypije rodzina Mileny w ciągu miesiąca?
Ile litrów soku zmieści się w 10 półlitrowych dzbankach?

11. Tata kupił 8 litrów soku jabłkowego oraz 6 litrów soku pomarańczowego.
Domownicy codziennie wypijają 8 szklanek soku.
Na ile dni wystarczy soków kupionych przez tatę?

12. Zakupy Tomka ważą 84 kg, a zakupy Zosi są lżejsze o 9 kg.
Ile ważą zakupy Zosi?

13. Kamil waży 36 kilogramów. Jego brat jest od niego cięższy o 7 kg.
Ile waży brat Kamila?

14. Mama Maksa kupiła plecak za 38 złoty i pałatkę od deszczu za 54 złote. Dała kasjerce 100 złoty.
Ile reszty otrzymała?

15. Farby kosztują 8 złoty. Sztalugi są 9 razy droższe.
Ile trzeba zapłacić za sztalugi?

16. Tygodniowy karnet na basen kosztuje 48 złoty. Za jednorazowy wstęp trzeba zapłacić 6 razy mniej.
Ile kosztuje bilet jednorazowy na basen?

17. Duża palma kokosowa w doniczce kosztuje 72 złote. Mała palma jest od niej 8 razy tańsza.
Ile kosztuje mała palma?

18. Podczas wycieczki do Francji rodzice Pawła wydali po 25 euro na pamiątki. Zostało im jeszcze 20 euro.
Ile pieniędzy mieli przed zakupami?

19. W portfelu mama miała 2 banknoty po 20 euro, 3 banknoty po 10 euro i 4 banknoty po 5 euro.
Ile pieniędzy miała mama?

20. Dziewięć czekolad i osiem batonów kosztuje razem 52 złote.
Ile kosztuje jedna czekolada, jeżeli jeden baton kosztuje 2 złote?
21774 odsłon | ocena: 3.2
Czy podoba Ci się ta zabawa?
Komentarze użytkowników »

Dodaj komentarz

Nick
Treść
4 + 5 =

Brak komentarzy...


Podobne zabawy »
Inne zabawy »